Z Rače vezieme tri body!

V úvodnom kole jarnej časti tretej ligy sme zvíťazili nad Račou 2-3.

Do zápasu 1. jarného kola v Rači Bratislava sme nastúpili už aj s Lukášom Beňom, vracajúcim sa do zostavy po odpykaní trestu,  Petrom Bryndziarom po návrate z Dolného Kubína a novým hráčom Robertom Štefánekom. Začali sme aktívne a v 4. minúte sa strela Romana Holíčka z priameho kopu odrazila na roh.  Domáci mali podobnú šancu v 7. minúte, no našu bránu neohrozili. V 9. minúte náš kapitán Michal Hrenák prešiel s loptou takmer cez celé ihrisko, no finálna prihrávka vytlačila Patrika Krčulu až k postrannej čiare. V 12. minúte po rohu domácich a následnom centri Kňažeka otvoril skóre kapitán domácich Bellás, keď strelou z piatich metrov dopravil loptu do našej brány. V ďalšom priebehu sme zvýšili aktivitu, no do vyložených šancí sme sa nedostávali. V 27. minúte po priamom kope Braňa Ďuriša domáci brankár rýchlo rozohral loptu na našu polovicu a po centri domáceho Bartoša doťukával do brány Kolarik. V 35. minúte Peter Bryndziar vysunul dlhou loptou Michala Hrenáka, ktorý prenikol do pokutového územia, kde bol faulovaný. Následný pokutový kop bezpečne premenil Roman Holíček prízemnou umiestnenou strelou k pravej žrdi a znížil tak na 2:1. Už o dve minúty neskôr bolo vyrovnané. Po strate lopty domácich Denis Knižka vysunul Patrika Krčulu, ktorý strelou pod brvno skóroval, hoci domáci obranca Dujava ešte hlavou loptu tečoval. Tesne pred koncom prvého polčasu ešte Bellás z 12. metrov trafil brvno našej brány.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s veľkou snahou rozhodnúť zápas, no výsledkom boli len dve inkasované žlté karty v priebehu dvoch minút po fauloch na Patrika Schiszlera a brankára Jozefa Ciesara.  Domáci kopali niekoľko rohov a hrali viac na našej polovici, no gól sa im nepodarilo dať. Naopak po rýchlom protiútoku v 77. minúte sme sa dostali do šestnástky domácich s viacerými hráčmi a poskakujúcu loptu z piatich metrov dokopol do brány striedajúci Šimon Bartoš a uzavrel tak skóre na 2:3. Vezieme si domov tri body a tešíme sa na súboj s mužstvom z popredia tabuľky MFK Zvolen už v nedeľu 10.3.2024 o 14,30 hodine na domácom štadióne v Beluši.

FK RAČA BRATISLAVA – FK BELUŠA  2 – 3 /2:2/

Góly : 12´Pavol Bellás, 27´Želislav Kolarik – 36´ Roman Holíček p.k., 37´Patrik Krčula, 77´Šimon Bartoš

ŽK : Bartoš, Výbošťok, Bellás, Jeník – Beňo

FK RAČA BRATISLAVA : Milošovič – Balog, Dujava, Kňažek, Fule, Štefanka, Gonda /Seijas/, Bartoš, Výbošťok /Jeník/, Kolarik /Ramos/, Bellás /C/