Z Častkoviec sme si priviezli všetky tri body!

Prvá polovica zápasu sa niesla v znamení rozháranej a nesúrodej hry z oboch strán. Domácim chýbal tvorca hry Peter Sládek, ktorý musel povinne odpočívať za päť žltých kariet. Jediné nebezpečenstvo hrozilo z rohových kopov. Po jednom z nich sme v 26. minúte vykopávali z bezprostrednej blízkosti našej brány. Prvá naša strela na domácu bránu bola Biriczova a hoci bola prudká, letela tesne nad bránu domácich. V 38. min nedôrazne zakončoval Valo, čo Ciesara nemohlo prekvapiť. V 40. minúte rýchly útok po osi Hrenák a Ďuriš zakončoval Krčula no jeho strelu zablokoval v pokutovom území Žákech rukou, za čo bol nariadený rozhodcom pokutový kop. Po dvoch minútach z neho otvoril skóre Roman Holíček, hoci brankár Kišac smer jeho strely vystihol. Už o minútu bol nešetrne faulovaný Hrenák, za čo dostal žltú kartu Žákech. Tesne pred polčasom nebezpečne centroval po zemi najlepší hráč domácich Majkút, no Vavruš nedočiahol túto loptu usmerniť do našej siete. Domáci začali druhý polčas aktívnejšie a snažili sa čo najskôr vyrovnať. V 48. minúte vystihol malú domov domácich Hrenák, no chýbal mu krok k obohraniu brankára. V 55. minúte Krčulovu krásnu strelu zo šestnástky s námahou Kišac vyrazil. Hoci šance sme mali my, tlak domácich silnel a v 61. minúte hlavička kapitána domácich Halása skončila len na bočnej sieti. V 70. minúte sme v rohu šestnástky faulovali Majkúta, z čoho rezultoval pokutový kop pre domácich. Valo ho kopol takým istým spôsobom, ako Holíček a vyrovnal tak stav na 1:1. Treba však podotknúť, že oba pokutové kopy boli rozhodcom nariadené veľmi prísne. V ďalšom priebehu sme mali viac z hry a stále sme hrozili  domácej bráne. V 86. minúte Bartošov center hlavičkoval Biricz tesne nad. V 87. minúte sa zasa vyznamenal Ciesar. V nadstavenom čase sme boli niekoľkokrát faulovaní a po zahraní priameho kopu z posledného z nich sme kopali rohový kop v 94. minúte. Striedajúci Floriš ho kopol presne na hlavu úplne voľného Štefánka, ktorý svojím prvým gólom v drese Beluše strhol víťazstvo na našu stranu.  V nedeľu 28.4.2024 o 16,30 hodine privítame na našom štadióne hráčov Veľkých Ludiniec, ktorí v posledných štyroch zápasoch dva krát remizovali a dvakrát vyhrali, s Dubnicou a dokonca s vedúcim Zvolenom.

OK ČASTKOVCE – FK BELUŠA  1 – 2 /0:1/

Góly : 71´ Nikolas Valo pk. – 41´ Roman Holíček pk., 90´ Robert Štefánek

ŽK : Lichner, Žákech – Múdry, Holíček, Ďuriš, Vangel

OK ČASTKOVCE : Kišac – Valo, Lopušan, Halás /C/, Lichner, Šebek /Kusý/, Žákech, Majkút, Vavruš /Hrnko/, Martišiak, Frťala /Tuka/. Tréner Roman Hodál

FK BELUŠA : Ciesar – Knižka , Štefánek, Múdry, Krčula,  Holíček, Ďuriš /Gašpar/, Bryndziar /Bartoš/, Kopilec /Floriš/, Biricz, Hrenák /C/. Tréner Dušan Kramlík

Rozhodovali : Peter Cvengroš – Richard Slatárovič, Lukáš Tománek