Trojbodový zásah v Lehote pod Vtáčnikom

Po výbornom prvom polčase sme víťazstvo potvrdili v nadstavenom čase

V sobotnom zápase v Lehote pod Vtáčnikom sme sa mohli cítiť ako v rozprávke.  Už v druhej minúte zápasu kopal roh Adam Kopilec, odrazenú loptu vrátil späť do šestnástky čo využil Patrik Krčula, keď nechytatelnou strelou trafil šibenicu domácej brány – 0:1. V 4. minúte získal druhý roh po brejku Michal Hrenák, no ten domáci odvrátili do bezpečia. Domáci na nás nič nevymysleli a umne sme si ich držali na dištanc od našej brány. Hrozili sme rýchlymi protiútokmi. V 24 min. vybojoval loptu Adam Kopilec, posunul ju na Michala Hrenáka a jeho center usmernil do domácej brány Braňo Ďuriš. V 36. minúte prenikal do pokutového územia Patrik Krčula a hoci si loptu pohodil pred seba, jeho následný stret s brankárom Bobokom hlavný rozhodca nevyhodnotil ako faul. Do konca polčasu sme mali viac z hry a do šatne sme odchádzali s dvojgólovým náskokom. Aj v druhom polčase sa obraz hry nezmenil a stále sme ohrozovali bránku domácich. V 60. minúte sa dostal do hry aj uzdravený Roman Gašpar, keď striedal Csabu Biricza. V 65. minúte unikol z vlastnej polovice Patrik Krčula až k rohovej čiare, kde bol faulovaný. Nohou sa však zahnal na Sibandu, za čo inkasoval druhú žltú kartu v zápase, čo znamenalo vylúčenie. Domáci tak pridali plyn a snažili sa presilovku využiť. V 72. minúte strelecky disponovaný Filip Škrteľ znížil na 1:2, keď lopta z priameho kopu Stovičku brankárovi Vangelovi vykĺzla a z metra ju dokopol do brány.  V 83. minúte vyrovnal po rohu kapitána Štrbáka hlavou. Domáci chceli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, no prudkú prízemnú strelu spoza šestnástky v 87. minúte Vangel kryl. Z následného protiútoku Knižkovu odrazenú strelu dopravil do siete Boboka náš kapitán Michal Hrenák, no gól pre údajný ofsajd neplatil. Ako každá rozprávka má dobrý koniec, tak taký mala aj tá naša. V nastavenom dvojminútovom čase ušiel popri ľavej postrannej čiary striedajúci Daniel Floriš, odcentroval a ďalší striedajúci Šimon Bartoš bol rýchlejší ako domáci brankár a doprial nám zaslúženú trojbodovú radosť – 2:3.  Teraz by sme však už mali tri body z vonku potvrdiť v domácom zápase s Dubnicou nad Váhom v nedeľu 24. marca 2024 o 15,00 hodine.

OFK BANÍK LEHOTA POD VTÁČNIKOM – FK BELUŠA  2 – 3 /0:2/

Góly : 73´ a 83´ Filip Škrteľ – 2´ Patrik Krčula, 24´ Branislav Ďuriš, 90´ Šimon Bartoš

ŽK : Halás, Šrteľ, Stovička – Knižka, Hrenák, Krčula

ČK : Krčula

OFK BANÍK LEHOTA POD VTÁČNIKOM : Bobok – Kozák, Štrbák /C/, Halás, Pavelka /Bublák/, Alabi /Kováč/, Sibanda, Turančík /Januška/, Mudasiru, Škrteľ, Stovička /Párkaň/

FK BELUŠA : Vangel – Beňo , Štefánek, Múdry, Bryndziar, Ďuriš /Floriš/, Knižka, Biricz /Gašpar/, Kopilec /Bartoš/, Hrenák /C/, Krčula

Rozhodovali : Martin Konček – Marek Baláž, Michal Verdžák