Tesná prehra v Galante

V 20. kole tretej ligy západ sme prehrali na pôde FC Slovan Galanta 2-1.

Zápas u druhého mužstva tabuľky III. ligy sme začali veľmi zle a hneď prvá akcia zápasu skončila našim faulom na Repu pred našou šestnástkou. Priamy kop domácich z 20 metrov kopol Martin Mečiar ponad múr a lopta skončila v sieti. Ihneď sme sa snažili vyrovnať, no robili sme chyby, čo domáci využívali na rýchle útoky. V 7. minúte nedorozumenie našej obrany s brankárom takmer využil Gonzales Davalos, no Ciesar, aj napriek riziku zranenia sa, vyškriabal loptu z bránkovej čiary. Pri ďalšom domácom útoku musel Ciesar vybiehať až za šestnástku a hoci loptu netrafil, nefauloval, domáci to však nevyužili. V ďalšom priebehu zápasu zrejme aj vďaka silnému vetru boli akcie na oboch stranách dosť nepresné. Koniec prvého polčasu však patril nám, keď po rohu odvrátenú loptu vrátil takmer z polovice ihriska do domácej šestnástky Roman Gašpar a po vzájomnej zrážke domáceho brankára s domácim obrancom využil situáciu Ivan Múdry a presnou prihrávkou našiel Michala Hrenáka pre ktorého už nebolo problémom skórovať a vyrovnať na 1:1. V druhom polčase sa hralo viac na našej polovici aj vďaka vetru, ktorý hnal domácich do útoku. V 55. minúte priamy kop Mečiara Ciesar na dvakrát chytil a o chvíľu jeho nepresnú rozohrávku domáci nevyužili na skórovanie. Domáci z tlaku vyťažili niekoľko rohových kopov, no tie sa nám darilo odvracať od brány.  Loptu sme však na súperovej polovici nevedeli na dlhší čas udržať. V 73. minúte zasiahol v skrumáži bravúrne Jozef Ciesar, no z následného rohu kapituloval po dorážke kapitána domácich Horníka z dvoch metrov. Po inkasovanom góle sme sa začali viac tlačiť do útoku, no vyloženú šancu sme si už nevypracovali a zápas tak skončil domácim víťazstvom 2:1. V nasledujúcom kole hostíme doma v nedeľu o 16,00 hodine opäť mužstvo z popredia tabuľky ŠKF Sereď.

FC SLOVAN GALANTA – FK BELUŠA  2 – 1 /1:1/

Góly : 2´ Martin Mečiar, 74´ Denis Horník – 40´ Michal Hrenák

ŽK : Baša, Dibala – Knižka

FC SLOVAN GALANTA : Amrich – Baša, Horník /C/, Mečiar, Cehula, Dibala, Vass, Mihálik /Takács/, Davalos /Nagy/, Horák, Repa /Iheme/. Tréner Eduard Pagáč

FK BELUŠA : Ciesar – Beňo , Štefánek, Múdry, Bryndziar /Bartoš/, Ďuriš, Knižka, Gašpar /Floriš/, Kopilec /Biricz/, Krčula, Hrenák /C/. Tréner Dušan Kramlík

Rozhodovali : Erik Barát – Stanislav Krivošík, Marek Farkaš