Tesná prehra s MFK Skalica v 4. kole Slovnaft cupu

Účastníkovi Niké ligy sme podľahli po bojovnom výkone 1:2.

Od ročníka 2011/2012, kedy sa pravidelne zúčastňujeme  pohárových súťaží, sme sa v tomto ročníku Slovnaft Cupu dostali najďalej a to až do 4. kola.  V minulosti sme u nás privítali prvoligové mužstvá DAC Dunajská Streda 2x, VION Zlaté Moravce, Slovan Bratislava a v minulom ročníku Spartak Trnava.  Aj teraz sme doma privítali Niké ligistu, konkrétne MFK Skalicu. Zápas sa začal územnou prevahou hostí, no my sme sa snažili ohrozovať súperovu bránku po brejkoch.  V 40. minúte jeden z nich vyšiel a hlavička Adama Gáboríka znamenala naše polčasové vedenie. V druhom polčase sme očakávali drtivý tlak Skaličanov, no opak bol pravdou. Hosťom sa však predsa len  v 61. minúte podarilo vyrovnať po prísne nariadenej penalte kapitánom Hašom. Od toho okamihu prišla na ihrisko nervozita a našu chvíľkovú nesústredenosť potrestal víťazným gólom Skalice striedajúci Gaži v 69. minúte. Hostia do konca zápasu udržiavali loptu na svojich kopačkách a nikam sa neponáhľali. Vypomstiť sa im to mohlo tesne pred koncom zápasu, kedy unikajúci Gáborík prihral pred bránu voľnému Hrenákovi, no jeho strela neskončila v bráne Lukscha. Napriek tomu, že z pohára vypadávame, chlapci si za bojovný výkon zaslúžia pochvalu a uznanie.

FK BELUŠA –  MFK SKALICA  1:2 /1:0/  GÁBORÍK 40´ – HAŠA pokutový kop 61´, GAŽI 69´

FK BELUŠA : Vangel –   Schiszler, Jánošík /C/, Knižka /Porubčan/, Múdry, Holíček, Krčula, Ďuriš /Kopilec/,  Hrenák /Hunana/, Gáborík, Bartoš /Vričan/

MFK SKALICA : Luksch – Matejov, Podhorin /Ranko/, Palacios, Černek , Mášik /Figueireido Moura/, Hollý, Morong /Yao/, Haša /C/, Špehar /Smékal/, Alves /Gaži/

Žlté karty : Schiszler – Haša