Posledný domáci zápas s vysokým víťazstvom 4:0

V tabuľke tretej ligy západ sme na priebežnom štvrtom mieste.

Hráči Martina pod vedením nového trénera Michala Haneka vedomí si svojej situácie v tabuľke začali v Beluši nebojácne a v prvom polčase mali opticky viac z hry. Prvú šancu však mali domáci, keď po priamom kope Gašpara hlavičkoval tesne vedľa brány Jánošík. V 26. minúte krásnou bombou spoza šestnástky trafil Schiszler do brvna a z bránkovej čiary sa lopta odrazila späť do ihriska. V 29. minúte neotvoril skóre Gáborík, keď z päťky netrafil bránu. V 44. minúte strela Líšku skončila v náručí Ciesara. V 1. minúte nastaveného času prvého polčasu prišiel zlom v zápase. Unikajúceho kapitána  domácich Michala Hrenáka zastavil faulom Brodňan, za čo si vyslúčil červenú kartu. Nasledoval priamy kop z ktorého krásnou strelou otvoril skóre Patrik Krčula. V druhom polčase mali prvú šancu hostia, no priamy kop Cvika skončil len na domácom múre. Na druhej strane voľný kop Patrika Krčulu v 51. minúte letel tesne nad bránu. Strela Cenigu z diaľky v 56. minúte neprekvapila Ciesara a z rýchleho protiútoku zvyšoval Marek Gajdošík na 2:0.  V 67. minúte naservíroval Adam Gáborík prihrávku na gól Michalovi Hrenákovi, ktorý sa nemýlil a zvyšoval už na rozdiel triedy. V 79. minúte sa opäť dostal k strele aktívny Patrik Schiszler a uzavrel skóre zápasu na 4:0. Hostia si po druhom góle v ich sieti uvedomili, že v desiatich už zápas neotočia a tak sa snažili už len čo najmenej inkasovať. V zápase sme získali tri body, ale keďže Sereď aj Galanta zvíťazili, v poslednom zápase v Podkoniciach môžeme zabojovať už len o konečné tretie miesto, ak by sme v Podkoniciach zvíťazili a Sereď by prehrala s Interom Bratislava.  Inak skončíme na peknom štvrtom mieste, pretože už nás z neho nemá kto zosadiť.

FK BELUŠA – MŠK FOMAT MARTIN 4:0 /1:0/ góly : 45+´ Patrik Krčula, 56´Marek Gajdošík, 67´Michal Hrenák, 79´ Patrik Schiszler /ČK Brodňan/

FK BELUŠA – Ciesar – Schiszler, Jánošík /C/, Beňo, Gajdošík, Gašpar, Krčula /Hunana/, Bryndziar /Kubiš/, Gáborík /Derka/, Hrenák /Baláž/, Ďuriš

MŠK FOMAT Martin – Holeš – Brodňan, Satina /Hodža/, Ceniga /Otruba/, Líška /Chupáň/, Mlynár, Dinga, Chovanec, Siva, Cvik, Ďungel