Sezóna 2009/10

Galanta v Beluši vyrovnala gólom z poslednej akcie zápasu.

Súboj na jar neporazených tímov začali lepšie hostia. V 18. minúte Mihálik našiel krásnou prihrávkou za obranu Radványiho, ktorý poslal Galantu do vedenia 0-1. Na druhej strane mohol vyrovnať Gajdošík, ale jeho pokus z priameho kopu skončil len na tyčke. V 23. minúte Rajt v pokutovom území fauloval Beňa a Holíček z penalty s prehľadom vyrovnal 1-1.Bol to vôbec prvý gól, ktorý Galanta inkasovala v jarnej časti. Gajdošík bol opäť blízko ku gólu po priamom kope, ale súpera podržal brankár Németh. Ten istý hráč to skúšal aj o minútu neskôr, tentokrát jeho strelu spoza 16-ky zblokovala obrana na roh. Práve po ňom sa Beluši podarilo otočiť stav na 2-1, z tesnej blízkosti sa presadil dôrazný Ďuriš. Hostia do prestávky pohrozili ešte v 40. minúte, no brankár Vangel skvele zneškodnil priamy kop Mihálika.
Po zmene strán pokračoval kvalitný futbal, hoci šancí už bolo pomenej. Domáci mali zápas pod kontrolou a Galanta sa do šancí dostávala len veľmi ťažko. Veľkú príležitosť na pridanie gólovej poistky mal Schiszler, ale jeho hlavička po Gajdošíkovom centri v sieti neskončila. Hostia vybojovali v posledných sekundách zápasu ešte priamy kop. Striedajúci Mečiar loptu namieril len do brvna, od ktorého sa smolne odrazila Vangelovi do chrbta a následne za bránkovú čiaru 2-2. Duel na jar neporazených tak víťaza nepozná, hoci Belušu od troch bodov delili len sekundy. 

FK Beluša

2-2

FC Slovan Galanta

(2-1)

Góly

25.Roman Holíček (pen.)

35. Branislav Ďuris

25.Roman Holíček (pen.)

35. Branislav Ďuris

Karty

25.Roman Holíček (pen.)

35. Branislav Ďuris

25.Roman Holíček (pen.)

35. Branislav Ďuris

Zostavy

25.Roman Holíček (pen.)

35. Branislav Ďuris

25.Roman Holíček (pen.)

35. Branislav Ďuris

Rozhodcovia

Rozhodcovia: Valentová, Fódor, Juhos

Delegát: Gróf

Diváci

Počet: 200

keď pod vedením predsedom klubu Mgr. Milošom Pagáčom boli stanovené nové športové a marketingové ciele. Hlavným krátkodobým cieľom tohto vedenia bol od súťažného ročníka 2007/08 postup z 1. triedy ObFZ Považská Bystrica do V. ligy ZsFZ. Tento cieľ sa podarilo splniť v priebehu dvoch rokov.

V prvom roku účinkovania v V. lige ZsFZ muži obsadili 2. miesto a v súťažnom ročníku 2010/11 ju už vyhrali a postúpili do IV. ligy ZsFZ. V nasledujúcom súťažnom ročníku 2011/12 v nej obsadili 2. miesto a tým si vybojovali postup do Majstrovstiev regiónu ZsFZ.

Po roku došlo k reorganizácii súťaží, súťaž Majstrovstvá regiónu bola zrušená a muži boli zaradení do 4. najvyššej slovenskej súťaže, nesúcej názov IV. liga – severozápad. Túto súťaž v súťažnom ročníku 2015/16 vyhrali a historicky postúpili do III. ligy ZsFZ. V súťažnom ročníku 2018/19 družstvo mužov III. ligy ZsFZ vyhralo, čím dosiahlo najlepšie umiestnenie, najlepší výsledok v histórii klubu.

Fotky poskytla Lenka Ciesarová. Všetky fotky nájdte tu.

Video poskytol Ľubomír Ondráško.

Miňo Hrubo, 05.04.2022

Facebook
Twitter
LinkedIn