Predohrávku 28. kola sme zvládli a zo Šale si odvážame 3 body!

Beluša po výhre 3-1 v Jaslovských bohuniciach postupuje do 2.kola

Z predohrávky 28. kola III. ligy sme si po bezgólovom polčase odviezli domov z mesta chémie tri body. Zápas  sa začal opatrne, obe mužstvá sa snažili precízne brániť a tak si ani jedno mužstvo do polčasu nevypracovalo vyloženú gólovú šancu. V 7. minúte sa do nej dostávali domáci, ale zastavil ich ofsajd. V 9. minúte Bryndziarov center Gáborík nasmeroval tesne popri bráne. Miernu územnú prevahu domácich nevyužil Da Luz a jeho strela v 28. minúte letela tesne nad bránu.  V prvom polčase to bol najnebezpečnejší hráč domácich. Najväčším našim problémom pri brejkoch boli ofsajdové postavenia. V 41. minúte faul na Krčulu bol ocenený žltou kartou. Tesne pred odchodom do kabín Ciesar vytlačil na roh krásnu strelu Da Luza. Do druhého polčasu sme nastúpili aktívnejšie a posunuli sme ťažisko hry na domácu polovicu ihriska. Za váhanie pri rozohrávke priameho kopu dostal žltú kartu Jánošík. V 56. minúte ten istý hráč šťastne nohou trafil priamy kop Gajdošíka po faule na Hrenáka, čo znamenalo naše vedenie 0:1. V 62. minúte unikal Gáborík sám na bránu, no faul na neho bol ocenený len žltou kartou. V 73. minúte priamy kop Gašpara skončil nad bránou. V 75. minúte dostal po faule na Ďuriša Delov druhú žltú kartu a musel ísť predčasne pod sprchy. V 78. minúte po nedorozumení  domácich hráčov v pokutovom území bol faulovaný Bartoš z čoho rezultoval pokutový kop. K lopte sa postavil Gajdošík a hoci brankár vystihol smer jeho strely, lopta skončila v sieti. Domáci sa ešte pokúsili o zvrat no ich snaha vyústila len do troch rohov po sebe v 81. minúte. V 83. minúte Bartoš rýchlo zahral aut a Michal Hrenák pohotovou strelou upravil stav na konečných 0:3. Tesne pred koncom musel Michal striedať a kapitánsku pásku si na pár minút prebral Jánošík. Za výkon hlavne v druhom polčase sme si tri body určite zaslúžili.

FK SLOVAN DUSLO ŠAĽA  –  FK BELUŠA 0:3 /0:0/ góly : Peter Jánošík 56´, Marek Gajdošík 79´p.k., Michal Hrenák 83´ K Delov, Orság, Kochan –  Jánošík, Krčula, ČK Delov/

FC SLOVAN DUSLO ŠAĽA : Milošovič – Delov, Orság, Kotlár, Kochan /K/, Hučko /Hubinák/, Da Luz, Oravec /Hudák/, Krivošík, Marček /Morvay/, Krištof

FK BELUŠA : Ciesar – Derka, Jánošík/K/, Beňo, Gajdošík , Gašpar,  Krčula, Bryndziar, Gáborík /Bartoš/,  Hrenák /Kubiš/, Ďuriš /Hunana