FK Beluša úspešná v Novom Meste

Od začiatku zápasu bol vidieť tabuľkový rozdiel 25 bodov /Beluša na 7. mieste, Nové Mesto nad Váhom predposledné 15. miesto/. Už v piatej minúte sme sa ujali vedenia krásnou strelou Patrika Krčulu po prieniku do šestnástky od rohovej zastávky. V 7. minúte nestačil doraziť do domácej brány prízemnú prihrávku popred bránu Gašpar. Domáci sa snažili niečo urobiť, no ich prihrávky boli nepresné a naša obrana ich ojedinelé útoky s prehľadom eliminovala. V 17. minúte bol nevyberaný faul na nášho kapitána ocenený žltou kartou pre Kolembusa.  V 18. minúte chcel zopakovať gólovú strelu Krčula, no bol pri tom faulovaný. Hralo sa prakticky na domácej polovici, o to prekvapivejšie prišlo k vyrovnaniu, keď center Danka si v súboji tečoval do vlastnej siete Krčula. Prvý polčas sa dohral bez ďalších vyložených šancí. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase, stále sme boli aktívnejší a vnútili sme domácim našu hru. V 52. minúte bol už po niekoľký krát faulovaný Hrenák a Gašparov priamy kop z tridsiatich metrov vymietol ľavú šibenicu domáceho brankára Druxu. V 56. minúte zaujala tvrdá, no nepresná strela domáceho Petráša zo šestnástkového oblúka. V 60. minúte lob Krčulu len s námahou vyrazil na roh Druxa. V tej istej minúte sa po dlhšej absencii pre zranenie vrátil do našej obrany Schiszler.  V 67. minúte po rýchlom brejku Hrenák ešte neskóroval, no o minútu na to vbehol do domácej šestnástky a po obohratí dvoch hráčov úspešne zakončil na 1:3. Po tomto vedení sme už len kontrolovali hru. V 72. minúte nebezpečná hlavička Petráša skončila vedľa našej brány. V 77. minúte fauloval lakťom Krčulu Kvasnička, no za tento zákrok videl len žltú kartu. Domáci začali ku koncu strácať nervy a nádej na lepší výsledok a ešte viac pritvrdili hru. Naši sa im prispôsobili, no na počudovanie sme žlté karty inkasovali len my.  V 87. minúte mali domáci ešte dobrú šancu na skórovanie z priameho kopu, no aj táto strela netrafila našu bránu. Týmto víťazstvom sme sa dotiahli k štvrtému miestu na dva body, čo by sme na posun v tabuľke nahor mohli využiť už v nedeľu 12. mája  v zápase s Podkonicami o 17,00 hodine.

AFC NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – FK BELUŠA  1 – 3 /1:1/

Góly : 38´ Patrik Krčula vl. –  5´ Patrik Krčula, 53´Roman Gašpar, 68´ Michal Hrenák

ŽK : Kolembus, Hudak, Vávra, Kvasnička – Knižka, Bryndziar

AFC NOVÉ MESTO NAD VÁHOM : Druxa – Kolembus /Dadakov/, Hudak, Kurín /Šimurda/, Vávra, Kvasnička, Valík, Birás /Buček/, /Pavlíček/, Danko, Petráš, Šebek /C/. Tréner Adam Rechtorík

FK BELUŠA : Vangel – Knižka , Štefánek, Múdry, Krčula, Holíček, Gašpar /Bartoš/, Kopilec /Schiszler/, Ďuriš /Floriš/, Biricz /Bryndziar/,  Hrenák /C/. Tréner Dušan Kramlík

Rozhodovali : Richard Šafárik – Róbert Šandrik, Radovan Hudy