Domáca výhra nad Bánovou

V tabuľke tretej ligy stúpame nahor.

Od rána pršalo a zdalo sa, že sa zápas bude musieť odložiť. Vedenie FK Beluša sa rozhodlo, že sa bude aj napriek tomu hrať, pretože odložených zápasov už v jesennej časti bolo veľa. Pred zápasom prestalo pršať a rozhodcovia uznali terén za spôsobilý. Už v 5. minúte sme sa dostali do vedenia zásluhou centra Patrika Krčulu a pohotovej strele Adama Gáboríka. V 26. minúte sa zranil domáci Roman Gašpar a musel byť vystriedaný Adamom Kopilcom. V 40. minúte po krásnom prenesení hry Denisom Knižkom a následnom centri Patrika Krčulu hlavičkoval Adam Gáborík do protipohybu Kosu, no ten ešte dokázal zabrániť druhému gólu. V 59. minúte vyslal prudkú prízemnú strelu Šimon Bartoš, no tá skončila tesne vedľa hosťujúcej brány. Z protiútoku sa vyznamenal domáci brankár Jozef Ciesar, ktorý gólovú strelu hostí vytlačil nad bránu. Na ťažkom rozbahnenom teréne sa hral zaujímavý futbal, keď útoky sa striedali na oboch stranách, no bez vyloženej šance. Ku koncu zápasu si hráči museli siahnuť až na dno síl. V nadstavenom čase ušiel po ľavej strane Adam Gáborík a jeho presnú prihrávku premenil Adam Kopilec na druhý gól FK Beluša a uzavrel tým skóre zápasu. Za predvedený výkon na takomto teréne si obe mužstvá zaslúžia uznanie.

FK BELUŠA –  TJ JEDNOTA BÁNOVÁ 2:0 /1:0/  GÁBORÍK 5´, KOPILEC 90´

FK BELUŠA : Ciesar – Bartoš /Porubčan/, Schiszler, Jánošík , Múdry, Knižka, Gašpar /Kopilec/, Ďuriš, Gáborík, Krčula, Hrenák/C/

TJ JEDNOTA BÁNOVÁ : Kosa – Káčer, Ezekiel, Bičan /A. Chupáň/,R. Chupáň, Jasenovský /Dojčinovič/, Horecký /C/, Mráz, Gluvič, Sekerka, Dusa

Žlté karty : Bartoš, Jánošík, Kopilec – Kosa, Káčer, Bičan, Sekerka, Dusa

Rozhodcovia : Radoslav Bobko – Patrik Adamčo, Andrej Melicher