Dohrávku na umelej tráve lepšie zvládli Hamšíkovci

S jesennou časťou sme sa rozlúčili prehrou 1-3 na štadióne AS Trenčín

Dohrávaný zápas 12. kola na umelej tráve v Trenčíne sa začal našou miernou prevahou. O to prekvapivejší bol gól v našej sieti po brejku súpera a dorážke Denisa Janča v 18. minúte. Od toho okamžiku sa hral vyrovnanejší zápas s našou snahou o vyrovnanie. To sa nám podarilo v 36. minúte po centri z pravej strany vyrovnal presnou hlavičkou Adam Gáborík. Po rýchlom protiútoku hostí v 44´minúte fauloval unikajúceho hráča brankár Vangel, no penaltu Denisa Janča bravúrne chytil. Začiatok druhého polčasu patril nám a vytvorili sme si niekoľko sľubných šancí. Keď sme aj gól dali, neplatil pre odpískaný faul po strete brankára a hráča hostí. V 59´minúte sa vážne zranil Adam Gáborík, ktorý musel byť vystriedaný Adamom Kopilcom. Hostia začali byť nebezpečnejší a prevzali iniciatívu v zápase. Výsledkom bol únik bývalého ligistu a kapitána hostí Patrika Abraháma, ktorý na dvakrát skóroval v 70. minúte. Na opačnej strane zákrok v šestnástke hostí na Michala Hrenáka nebol posúdený ako faul.  V 90. minúte si loptu nešťastne do vlastnej siete usmernil Peter Jánošík a uzavrel tak skóre zápasu na 1:3. Nič na tok už nezmenil ani priamy kop Romana Gašpara v nadstavenom čase. Jeseň nám nevyšila podľa predstáv aj keď na ihriskách súperov sme zbierali body /len jedna prehra/, doma sme prehrali až štyri zápasy.

FK BELUŠA –  RSC HAMSIK ACADEMY BANSKÁ BYSTRICA O.Z. 1:3 /1:1/  GÁBORÍK 36´- JANČO 18´, ABRAHÁM 70´, vlastný JÁNOŠÍK 90´

FK BELUŠA : Vangel – Bartoš /Gajdošík/, Jánošík, Schiszler, Holíček, Múdry, Knižka, Gašpar, Krčula, Gáborík /Kopilec/, Hrenák/C/

RSC HAMSIK ACADEMY BANSKÁ BYSTRICA O.Z : Slančík – Netolický, Griglak, Výbošťok /Puškár/,Abrahám /C/, Repa /Novak/, Jenat, Holub, Jackuliak, Kapor, Jančo

Žlté karty : Vangel, Gašpar – Netolický, Kapor

Rozhodcovia : Erik Barát – Stanislav Krivošík, Martin Krivošík