Derby sme zvládli a tri body zostávajú v Beluši!

V tabuľke tretej ligy západ sme sa posunuli už na šiestu priečku.

Považské derby v prvom polčase vyznelo ako súboj brankára hostí Juraja Vavrúša s domácimi útočníkmi. Vyznamenal sa už v 8. minúte po centri Petra Bryndziara. V 11. minúte strela Daniela Floriša skončila na brvne. V 20. a 25. minúte strely Csabu Biricza a Adama Kopilca vytlačil Vavrúš na rohový kop. V 33. minúte ho Adam Kopilec technickou strelou neprekvapil.  V 36. minúte sme sa už dočkali gólu, keď Csaba Biricz prudkou strelou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:0. V 41. minúte v nádejnej šanci prestreli bránu hostí Michal Hrenák. Hostia vyslali prvú nebezpečnú strelu na našu bránu až v 44. minúte Lucasom Demitrom, no Medard Vangel ju vytlačil na rohový kop. Aj  druhý polčas sa začal nebezpečnou strelou Demitru, hoci sa zdalo, že skončí v sieti, Vangel ju opäť zázračne vytesnil na roh.  Hostia z Dubnice sa však gólu predsa len dočkali, keď krásna strela Polčáka zo šestnástky skončila v hornom rohu našej brány – 1:1. Našťastie naša odpoveď na gól hostí  bola rýchla a futbalová. V 55. minúte Csaba Biric využil prihrávku Michala Hrenáka a technickou strelou po zemi k žrdi prekonal Vavrúša – 2:1. Už o dve minúty si obaja hráči úlohy vymenili a prihrávku Csabu Biricza umiestnil Michal Hrenák do protipohybu brankára hostí a uzavrel tak skóre zápasu na 3:1. V 62. minúte unikal Michal Hrenák sám na bránku hostí, tesne pred šestnástkou bol však faulovaný Bednárom, ktorý za faul musel ísť predčasne pod sprchy. Od toho okamihu sa hostia úplne stiahli a hoci sme mali ešte nejaké šance, gól už nepadol. Verme, že toto víťazstvo nám zvýši domáce sebavedomie, pretože predchádzajúce dva domáce zápasy sme prehrali, naopak posledné tri zápasy na ihriskách súperov sme dokázali vyhrať, čím sme sa posunuli už na šiestu priečku tabuľky III. ligy.

FK BELUŠA – FK DUBNICA NAD VÁHOM  3 : 1 /1:0/

Góly : 36´ a 55´Csaba Biricz, 57´Michal Hrenák – 51´Filip Polčák

ŽK : Ďuriš – Tučka, Polčák

ČK : Bednár

FK BELUŠA : Vangel – Beňo /C/ , Štefánek, Múdry, Floriš, Knižka, Ďuriš /Vričan/, Biricz /Straňák/, Bryndziar /Bartoš/, Kopilec /Gašpar/, Hrenák /Baláž/

FK DUBNICA NAD VÁHOM : Vavrúš – Bednár, Červeň, Púček /Miakiš/, Cyprian /Asani/, Tučka, Hudek /C/, Demitra, Polčák /Hvolka/, Šimko /Dobias/, Porubčan

Rozhodovali : Erik Barát – Denis Poruban, Jakub Kolesnáč