Bojovný zápas v prospech Malženíc

Beluša nestačila na lídra súťaže a v Malženiciach prehrala 0-2.

OFK Malženice

FK Beluša

(1-0)

Góly

20. Patrick Karhan

83. Kazeem Bolaji Soliu

Karty

36. Patrick Karhan

75. Adam Konečný

90. Peter Kudlička

Zostavy

Maťašovský – Rehák, Krajčovič, R. Kóša,

Boledovič, P. Karhan, Horvát (89. Koberčík)

Ali Baba (61. Konečný), Oseni (80. P. Kudlička),

Bolaji (89. Orolín), Sekera (89. Tománek)

Chudý – Beňo, Janošík, Schiszler,

Janček (78. Bartoš), Gašpar (65. Ďuriš), Holíček,

Knižka (78. Derka), Krčula (65. Bryndziar),

Hrenák (65. Gáborík), Gajdošík

Rozhodcovia

Rozhodcovia: Valent, Vašš, Ralbovský

Delegát: Perašín

Diváci

Počet: 100

KOMENTÁR:
Muži nastúpili na dohrávku 4.kola na pôde lídra súťaže OFK Malženice. Domáce Dynamo posilnili futbalisti Spartaka Trnava Bolaji, Oseni, Ali Baba a Patrick Karhan. Beluša mala skvelý vstup do zápasu, ale tlak na vedúci gól pretaviť nedokázala. Krčulov pokus zneškodnil brankár Maťašovský a Gašparova hlavička po rohu mierila nad. Malženice udreli v 20.minúte, keď sa z prvej strely na bránu presadil krížnym pokusom Karhan 1-0. Vyrovnať na druhej strane mohol Jánošík, ale po rohovom kope mu bola odpískaná hra na zemi. Hlavný arbiter Igor Valent v prvom dejstve predviedol veľmi slabý výkon, prakticky každý jeden súboj skončil prerušením hry v prospech domácich. V závere polčasu sa spustil prudký lejak a v bojovnej 45-minútovke na ťažkom teréne už viac gólov nepadlo. Po zmene strán bol v 16ke faulovaný Krčula, no na počudovanie hlavný a aj postranný rozhodca penaltu prehliadli. Holíčekov tečovaný pokus vyrovnanie nepriniesol a šancu Ali Babu výborne zneškodnil Chudý. Tréner Dušan Kramlík poslal na hraciu plochu čerstvé sily. Beluša následne viac otvorila hru, čo domáci využívali na rýchle protiútoky. Aktívny bol najmä Sekera, ale jeho šance zneškodnil skvelými zákrokmi golman Chudý. V 83.minúte sa ocitol v 16ke osamotený Bolaji Soliu a nechytateľnou strelou do šibenice spečatil domáce zaslúžené víťazstvo v pomere 2-0.

Miňo Hrubo, 22.08.2022