Patrik Schiszler: Každý duel je ťažký, musíme pokračovať v poctivej práci

O futbale ale aj o súkromí sme sa rozprávali s 27-ročným stopérom mužov – Patrikom Schiszlerom.

foto: Milan Hrubo

Koncom septembra si podpísal svoj najväčší prestup v živote, ku ktorému ti v mene všetkých našich fanúšikov srdečne gratulujem. Ako si si užil svoj svadobný deň?
Ďakujem veľmi pekne. Povedali sme si s manželkou, že sa nebudeme nejako stresovať a tak sa aj stalo. Prípravy začali od skorého rána, ale celý deň ubehol veľmi rýchlo. Užili sme si ho však naplno.


V rovnaký deň tvoji spoluhráči nastúpili na derby zápas v Považskej Bystrici. Nehnevalo ťa, že si im nemohol pomôcť?
Mrzelo ma, že je to práve takýto derby zápas. Bol som presvedčený, že to chalani zvládnu a držal som im na diaľku palce. Hneď po skončení zápasu som si pozrel výsledok. Víťazstvo ma veľmi potešilo, pretože sme po nevydarenej sérii potrebovali bodovať naplno. Bol som rád aj z toho dôvodu, že chalani prídu večer na svadbu dobre naladení a do rána sa zabavíme.

Paťovi a jeho manželke Zuzke prišli na svadbu zablahoželať aj jeho spoluhráči.

foto: Ľuboš Vrtík Photography

Vieme o tebe, že pracuješ ako profesionálny vojak. Skús nám priblížiť, čo tvoja práca obnáša?
Som zodpovedný za svoju fyzickú i psychickú pripravenosť na plnenie rôznych úloh. K mojej práci patria aj rôzne výcviky, ktorými sa zdokonaľujem vo svojej odbornosti. Táto práca ma napĺňa a svojim spôsobom mi dopomáha k napredovaniu v mojom najväčšiemu koníčku, ktorým je nepochybne futbal.


Práca ovplyvnila aj tvoj futbalový život, keďže v minulej sezóne si mohol zasiahnuť až do jarnej časti sezóny. Aké to pre teba bolo naskočiť v podstate do rozbehnutého kolotoča?
Áno, bol som rok pracovne mimo domova aj futbalu. Na Cypre však boli veľmi dobré podmienky na športovanie. Vo svojom voľnom čase som si vedel spraviť tréning tak, aby som prišiel v čo najlepšej fyzickej kondícii, pretože som sa chcel vrátiť na trávnik ihneď po príchode. To sa mi aj celkom podarilo. Po dohode s trénerom som sa vrátil do Beluše, za čo som veľmi vďačný. Najskôr som návratu trochu obával, keď som videl ako sa káder výrazne obmenil a omladil. Chalani ma však prijali medzi seba veľmi rýchlo a tvoríme super partiu.

Po návrate do Beluše sa tešil z majstrovského titulu v tretej lige. 

foto: Milan Hrubo

Sezóna mala nakoniec majstrovské vyvrcholenie. Ako si prežíval tento úspech?
O tom, že po mojom návrate vyhráme ligu sa mi ani nesnívalo. Šli sme skromne od zápasu k zápasu, až sa nám podarilo dosiahnuť takýto úspech. Pre mňa osobne to bol neopísateľný pocit a super sme si to s chalanmi užili.

 

Vedenie sa rozhodlo, že sa do druhej ligy neprihlásime. Ako si vnímal túto skutočnosť? Nemrzelo ťa to?
Mrzelo to určite každého z nás, ale uvedomili sme si, že by to bolo veľmi náročné pre klub, a to predovšetkým finančne. Možno v budúcnosti sa nám podarí takýto úspech zopakovať a situácia už bude iná. Uvidíme.

Patrik pri svojej premiére v útoku zaznamenal gól do siete Malženíc.

foto: Lenka Ondrášková

V domácom zápase proti Malženiciam si hral netradične v útoku. Ako sa ti hralo na tomto poste? 
Bolo to pre mňa určite zvláštne, pretože som hral na tomto poste prvý krát. Počas týždňa nás v rámci malých hier tréner poprehadzoval. Objavil som sa na hrote, ale ani by mi nenapadlo, že by som mohol hrať na tomto poste aj v zápase. Rád sa však učím nové veci a z tejto skúsenosti si chcem zobrať len to pozitívne.


Kedy si sa dozvedel o tejto zmene? Neprekvapilo ťa to? 
Dozvedel som sa to tesne pred zápasom, keď si ma tréner zavolal k sebe a oznámil mi to. Najskôr som sa zasmial, ale myslel to úplne vážne. Vedeli sme, že zápas bude o mnohých súbojoch. S tým ma tam aj tréner poslal. Mojou úlohou bolo hrať jednoducho, vyhrávať osobné súboje a sklepávať lopty pre rozvíjajúce sa útoky. To som sa aj snažil robiť. Tréner chcel zrejme skúsiť nejakú zmenu a vyplatilo sa.


V zápase si okrem gólu zaznamenal aj červenú kartu za útočný faul. Ako si ty videl túto situáciu?
Gól ma potešil a som rád, že som ním dopomohol k víťazstvu. Vylúčenie bolo podľa môjho názoru prísne. Takýchto zákrokov býva v zápase veľmi veľa. Obvykle to rozhodcovia posúdia žltým napomínaním, tentokrát to bolo žiaľ hneď vylúčenie. Mrzí ma, že kvôli vylúčeniu teraz nemôžem chalanom pomôcť.

Na Majstrovstvách Európy amatérov sa dostala až štvorica hráčov FK Beluša. 

foto: ZsFZ

Minulý rok si sa zúčastnil aj na Majstrovstvách Európy amatérov v Nemecku. Čo pre teba znamenala táto skúsenosť? 
V jeden rok sa mi podarili moje dva najväčšie úspechy v kariére. Vyhrať tretiu ligu a zúčastniť sa na ME amatérov. Bol to fantastický zážitok a určite veľká skúsenosť. Hrali a trénovali sme na krásnych ihriskách. Bolo o nás postarané ako o profesionálov. Zišli sme sa super partia, škoda len, že sa nám nepodarilo dosiahnuť lepšie umiestnenie.


Aktuálne sa nachádzame v strednej časti tabuľky. Je ťažšie nastupovať do zápasov v pozícii obhajcu trofeje? 
Určite áno, pretože každý súper sa na nás pozerá inak a inak sa aj pripravuje. Každý jeden duel je veľmi ťažký. Tabuľka je vyrovnaná a úroveň súťaže je vysoká. Vnímam to však pozitívne, pretože nás to núti neustále sa zlepšovať. Musíme naďalej pokračovať v poctivej práci, pretože pár zbytočných strát a kontakt s čelom súťaže môže byť vzdialený.


Chcel by si na záver tohto rozhovoru odkázať niečo našim fanúšikom?
V prvom rade by som sa chcel v mene celej kabíny poďakovať fanúšikom za ich podporu. My sa im vždy budeme snažiť ukázať pekný futbal. Dúfam, že práve peknou hrou a dobrými výsledkami ich prilákame na štadión ešte vo väčšom počte.

Milan Hrubo, 26.10.2019

Facebook
Twitter
LinkedIn