Muži zvládli úvodný pohárový zápas

Beluša po výhre 3-1 v Jaslovských Bohuniciach postupuje do 2.kola

ŠK Blava Jaslovské Bohunice

FK Beluša

(1-1)

Góly

39. Filip Žilinčík

28. Roman Holíček (pen.)

57. Tomáš Juriš (vl.)

79. Šimon Bartoš

Karty

78. Ján Lošonský

58. Patrik Schiszler

Zostavy

Matejkovič (25. Kolena) – Banovič (48. Demovič),

Barborík, Buchanec, Hrnčár, Dvorák, Juriš (C),

Zemko, Horváth, Malovec, Žilinčík

Ciesar – Jánošík, Beňo, Schiszler (71. Bartoš),

Holíček, Knižka, Gajdošík, Bryndziar,

Hrenák (C), Krčula (90. Derka), Gáborík (90. Matejka)

Rozhodcovia

Rozhodcovia: Šafárik, Straka, Lauer

Delegát: Koníček

Diváci

Počet: 100

KOMENTÁR:
Muži Beluše boli počas celého zápasu aktívnejším celkom. V úvode mali dobré šance Hrenák, Gajdošík a Gáborík, ale brankár Matejkovič držal čistý štít. Domáci golman musel potom nútene striedať a od 25. minúty sa do brány postavil Kolena. Ten však bez inkasovaného gólu vydržal necelé tri minúty, pretože po faule na Hrenáka premenil penaltu Holíček 0-1. Jaslovským Bohuniciam sa však podarilo vyrovnať ešte do prestávky. V 39. minúte po rýchlej akcii Dvorák našiel osamoteného Žilinčíka, ktorý poľachky vyrovnal 1-1.

Aj po zmene strán Beluša pokračovala v aktívnej hre. Gábork v šanci netrafil bránu a Krčulov priamy kop vyrazil brankár na roh.  V 57. minúte sa zverenci Dušana Kramlíka opäť dostali do vedenia, keď si smolne zrazil loptu do vlastnej siete Juriš 1-2. O konečnú podobu skóre v pomere 1-3 sa postaral striedajúci Bartoš, ktorý spoza 16-ky namieril do šibenice. Beluša zaslúžene postupuje do 2.kola, v ktorom pocestuje na pôdu účastníka piatej ligy – MFK Vrbové.

Miňo Hrubo, 01.08.2022