Víkendový sumár | 12. | jar | 2016/17

Aký bol dvanásty víkend jarnej časti sezóny 2016/17?

V dvanástom kole sa doma predstavili muži, ktorí vybojovali cenný bod v závere zápasu, ženy v derby ťahali za kratší koniec a dorastenci so žiakmi uspeli na ihriskách súperov.

Muži
BELUŠA 2-2 VRÁBLE (0-2)
góly: Michal Hrenák, Matej Gorelka

Muži dokázali aj v oklieštenej zostave a bez vylúčeného J. Gaža  dotiahnuť nepriaznivé skóre 0-2. Postaral so o to opäť Matej Gorelka, ktorý po góle v 90.minúte proti Šuranom udrel v rovnakej minúte aj proti Vráblom. V tabuľke si Beluša polepšila, keď poskočila zo šiestej priečky na piatu. Na štvrté Vráble muži strácajú len jediný bod a v ich prospech hrá aj jeden zápas k dobru.

Dorast
BOŠANY 0-6 BELUŠA (0-2)
góly: Radovan Hlúbik 3, Martin Hrubo 2, Miloš Pilát

Dorastenci to dokázali! Po vysokom víťazstve si definitívne zabezpečili prvenstvo v súťaži, čo znamená pre Belušu historický postup dorastu do tretej ligy. V tabuľke to bude zaujímavé už len v súboji o druhú priečku, o ktorú sa pobijú Lednické Rovne, Borčice, Nemšová a Mokrý Háj. Na poslednom mieste s najväčšou pravdepodobnosťou skončí Kanianka, ktorá získala len 5 bodov.

Ženy
BELUŠA 1-8 POVAŽSKÁ BYSTRICA (0-4)
gól: Silvia Svrčková

Ženy opäť prehrali vysokým rozdielom, tentokrát si z Beluše odnášajú tri body futbalistky Považskej Bystrice, ktoré v Beluši zvíťazili hladko 1-8. Pohľadom do tabuľky to má na zisk majstra najlepšie nakročené Ružomberok, ktorý má pred druhými Bánovcami nad Bebravou 4-bodový náskok.

Žiaci
HORNÁ PORUBA 1-10 BELUŠA (1-10)
góly:  Peter Štefún 3, Martin Masár 2, Ivana Kucharíková, Filip Bednár, Kristián Kopp, Juraj Kujaník, Štefan Fojtík

Žiaci odohrali v Hornej Porube 10-gólový polčas, po ktorom už domáci v zápase nepokračovali pre nedostatok hráčov. V tabuľke Lednica drží prvé miesto pred druhou Belušou, ktorá naďalej stráca jediný bod. Na opačnom konci tabuľky sa Borčice pomaly dostávajú cez druhú stovku inkasovaných gólov.