!ZÁPAS MUŽOV JE ODLOŽENÝ!... muži | 15.kolo | 10.11.2019 (nedeľa)| 13:30 | Beluša - Marcelová...dorastenky a žiačky | 9.kolo | 09.11.2019 (sobota)| 11:00(dor.) a 13:00(žia.) | Prievidza - Dubnica/Beluša...
Víkendový sumár | 11. | jeseň | 2017/18

Aký bol jedenásty víkend jesennej časti sezóny 2017/18?

V jedenástom kole sa darilo mužom a žiakom, naopak bez bodu odchádzali zo svojich zápasov dorastenci a ženy.

Muži
BELUŠA 3-3 ZLATÉ MORAVCE/VRÁBLE B (1-1)
- góly: Miroslav Mikuška 2, Matej Gorelka

Už to vyzeralo, že muži zvládnu domácu dohrávku trojbodovo, ale opäť raz záverečný výpadok nás pripravil o dôležité body do tabuľky. Tento ročník bude veľmi náročný, pretože kvôli reorganizácii súťaží bude musieť s najväčšou pravdepodobnosťou opustiť tretiu ligu až 6 mužstiev. Práve stratené body z posledných minút nám môžu v konečnom súčte chýbať, preto sa treba z chýb ponaučiť a v ďalších dueloch sa ich vyvarovať.

Muži
TOPOĽČANY 0-8 BELUŠA (0-3)
- góly: Branislav Ďuriš 3, Peter Gažo 2, Igor Jurga, Roman Rosina, Matej Remšík

Muži zaznamenali v Topoľčanoch svoje historicky najvyššie víťazstvo v súťažiach riadených pod hlavičkou ZsFZ. Keby sme chceli loviť v histórii a nájsť zápas, v ktorom Beluša strelila 8 gólov, museli by sme pozrieť poriadne hlboko. Konkrétne to bolo v I. triede ObFZ-PB v sezóne 2008/09 v domácom zápase s Dolnou Maríkovou (13-0). Späť do reality – muži si vysokým víťazstvom polepšili aj v tabuľke, kde sa momentálne nachádzajú na 11.mieste o skóre pred Galantou a Šaľou.

Dorast
NITRIANSKE RUDNO 2-1 BELUŠA (1-0)
- gól: Matej Mušák

Dorastenci prišli o svoju skvelú sériu bez inkasovaného gólu: 5 zápasov - 5 výhier a skóre 29-0. V Nitrianskom Rudne prvý krát inkasovali a hneď to znamenalo aj prehru. Okrem série prišli dorastenci v Rudne aj o Mareka Binku, ktorý videl červenú kartu. V Nitrianskom Rudne dorast prehral rovnakým výsledkom aj na jeseň v minuloročnej majstrovskej sezóne. Keby sa história zopakovala vôbec by sme sa neurazili, ale obhájiť titul je vždy ťažšie ako ho získať premiérovo. Budeme držať palce!

Dorast
NEMŠOVÁ 5-1 BELUŠA (3-1)
- gól: Adam Bielik

Dorast sa po skvelom štarte dostal do herného aj výsledkového útlmu. Po prehre v Nitrianskom Rudne prehral aj na pôde Nemšovej. V tabuľke došlo k zmenám a žiaľ aj k zmene na poste lídra. Našich chalanov predstihla práve Nemšová, ktorá nazbierala v siedmich zápasoch až 18 bodov. Na chvoste súťaže ostáva naďalej Holíč so ziskom jedného bodu.

Ženy
BELUŠA 1-3 BÁNOVCE NAD BEBRAVOU (0-3)
- gól: Dominika Živčicová

Ženy v piatok dohrávali zápas s Bánovcami nad Bebravou. Beluši nevyšiel prvý polčas, v ktorom si hostky vytvorili vedenie 0-3. V prvej minúte druhého polčasu znížila Živčicová, ale aj napriek tlaku sa Beluša na lepší výsledok nezmohla. Pozitívom je, že po príchode nových hráčok sú zápasy omnoho vyrovnanejšie.

Žiaci
NOVÁ DUBNICA 2-3 BELUŠA (2-3)
- góly: Patrik Lamačka 2, Daniel Rybanský

Žiaci cestovali na pôdu Novej Dubnice, kde ich čakal náročný zápas proti domácemu MFK. Všetky gól padli v prvom polčase a na našu radosť padol o jeden viacej práve do siete súpera. V tabuľke strelcov sa delia o prvenstvo Patrik Lamačka a Daniel Rybanský (obaja strelili 7 gólov). V ligovej tabuľke si Beluša polepšila, keď poskočila na tretiu priečku a na prvú Lednicu stráca 5 bodov pričom v prospech našich hovorí jeden zápas k dobru.

Ženy
TRENČÍN 5-1 BELUŠA (3-1)
- gól: vlastný

Neprešlo ani 24 hodín a ženy opäť čakal ligový zápas. Konkrétne na trenčianskej umelke si Beluša zmerala sily s domácim AS. Zápas skončil 5-1 a vzhľadom na fakt, že prvú Prievidzu čakal voľný žreb, tak sa na prvé miesto dostal práve Trenčín. V tabuľke sa takto na čele klasicky striedajú tri celky: Trenčín, Prievidza a Považská Bystrica. Strácať na TOP3 začínajú Bánovce a výraznejšie aj Oravský Podzámok.