...LETNÁ PRESTÁVKA...
Trénerská zmena na lavičke mužov

Od novej sezóny preberá funkciu trénera mužov Jozef Kamenčík

Po skončení sezóny 2013/2014 nastala zmena na poste trénera mužov, keď Leonarda Stehela nahradil tréner mládežníckych mužstiev MFK Dubnica Jozef Kamenčík. Prinášame vám krátky rozhovor, v ktorom sa môžete dozvedieť viacej o novom trénerovi.

Funkciu trénera nášho mužstva preberáte po Leonardovi Stehelovi, ktorý viedol Belušu niekoľko rokov a zaznamenal s ňou niekoľko postupov. Čo očakávate od príchodu do klubu a aké sú vaše ciele s týmom v blízkej budúcnosti?

"Na túto súťaž majú hráči vytvorené veľmi dobré podmienky a nemôžu si sťažovať. Leo ostáva v klube ako manažér, tak dúfam, že mi pomôže pri niektorých veciach čo sa týka kádra a hlavne pri spoznávaní hráčov. Mojím cieľom je viesť mužstvo tak, aby hralo pekný útočný futbal a samozrejme aby sa to aj v tabuľke odzrkadlilo, najlepšie by bolo umiestnenie do tretieho miesta. Taktiež sa snažíme zaradiť do kádra mladých hráčov z Beluše, tak aby potom boli perspektívou pre ďalšie ročníky."

Aké sú vaše prvé dojmy z klubu, hráčov a ostatných funkcionárov, ktorí sa podieľajú na belušskom futbale?

"Sám za seba musím povedať, že len tie najlepšie. Tak ako aj s pánom Pagáčom, pánom Vyhničkom či s Leom vychádzame perfektne. Zatiaľ sa mi tu skvele pracuje."

Ktorý z klubov je podľa vás najväčším ašpirantom na zisk titulu v našej súťaži?

"Bohužiaľ, minulé sezóny som nesledoval IV.ligu a aj preto si ani netrúfam teraz povedať, kto by to mohol byť. Každopádne čas určite ukáže, kto sa o zisk trofeje bude biť."

Ktorý svetový futbalový klub je vášmu srdcu najbližší a prečo?

"Sú dva, je to Arsenal Londýn a FC Barcelona. Arsenal preto, lebo už od mojich chlapčenských čias som tam mal hráča, stopéra Tonyho Adamsa, ktorý bol mojim vzorom. Taktiež sa mi na Arsenale páči ofenzívna hra a v súčasnej dobe aj zabudovávanie mladých hráčov do týmu, ktorý majú príležitosť výkonnostne a futbalovo rásť. FC Barcelona 10 rokov hrala svoj technický a atraktívny futbal , s ktorým získala množstvo titulov a aj preto sa mi tento klub páči a dúfam, že nájde svoju stratenú tvár v tejto sezóne."

Ako tréner máte pokojnú povahu, alebo po svojich zverencoch dokážete aj poriadne nakričať?

"Určite dokážem aj nakričať."

● Na akom štýle je založený váš trénerský systém? Je viacej ofenzívny, alebo skôr defenzívny?

"Ja preferujem viac ofenzívy, ale to vždy vychádza od typológie hráčov akých v mužstve mám a či sú vôbec schopný previesť moje názory a myšlienky na ihrisko."

Ktorý svetový futbalový hráč sa vám najviac páči a prečo?
"Andrés Iniesta a Mikel Arteta, pretože títo hráči sú veľmi nenápadný a zároveň aj nenahraditeľný."

Miňo Hrubo 30.7.2014

Tabuľka