Sezóna 2015/16

Galanta v Beluši vyrovnala gólom z poslednej akcie zápasu.

Súboj na jar neporazených tímov začali lepšie hostia. V 18. minúte Mihálik našiel krásnou prihrávkou za obranu Radványiho, ktorý poslal Galantu do vedenia 0-1. Na druhej strane mohol vyrovnať Gajdošík, ale jeho pokus z priameho kopu skončil len na tyčke. V 23. minúte Rajt v pokutovom území fauloval Beňa a Holíček z penalty s prehľadom vyrovnal 1-1.Bol to vôbec prvý gól, ktorý Galanta inkasovala v jarnej časti. Gajdošík bol opäť blízko ku gólu po priamom kope, ale súpera podržal brankár Németh. Ten istý hráč to skúšal aj o minútu neskôr, tentokrát jeho strelu spoza 16-ky zblokovala obrana na roh. Práve po ňom sa Beluši podarilo otočiť stav na 2-1, z tesnej blízkosti sa presadil dôrazný Ďuriš. Hostia do prestávky pohrozili ešte v 40. minúte, no brankár Vangel skvele zneškodnil priamy kop Mihálika.
Po zmene strán pokračoval kvalitný futbal, hoci šancí už bolo pomenej. Domáci mali zápas pod kontrolou a Galanta sa do šancí dostávala len veľmi ťažko. Veľkú príležitosť na pridanie gólovej poistky mal Schiszler, ale jeho hlavička po Gajdošíkovom centri v sieti neskončila. Hostia vybojovali v posledných sekundách zápasu ešte priamy kop. Striedajúci Mečiar loptu namieril len do brvna, od ktorého sa smolne odrazila Vangelovi do chrbta a následne za bránkovú čiaru 2-2. Duel na jar neporazených tak víťaza nepozná, hoci Belušu od troch bodov delili len sekundy.

Počet: 200

keď pod vedením predsedom klubu Mgr. Milošom Pagáčom boli stanovené nové športové a marketingové ciele. Hlavným krátkodobým cieľom tohto vedenia bol od súťažného ročníka 2007/08 postup z 1. triedy ObFZ Považská Bystrica do V. ligy ZsFZ. Tento cieľ sa podarilo splniť v priebehu dvoch rokov.

V prvom roku účinkovania v V. lige ZsFZ muži obsadili 2. miesto a v súťažnom ročníku 2010/11 ju už vyhrali a postúpili do IV. ligy ZsFZ. V nasledujúcom súťažnom ročníku 2011/12 v nej obsadili 2. miesto a tým si vybojovali postup do Majstrovstiev regiónu ZsFZ.

Po roku došlo k reorganizácii súťaží, súťaž Majstrovstvá regiónu bola zrušená a muži boli zaradení do 4. najvyššej slovenskej súťaže, nesúcej názov IV. liga – severozápad. Túto súťaž v súťažnom ročníku 2015/16 vyhrali a historicky postúpili do III. ligy ZsFZ. V súťažnom ročníku 2018/19 družstvo mužov III. ligy ZsFZ vyhralo, čím dosiahlo najlepšie umiestnenie, najlepší výsledok v histórii klubu.

Fotky poskytla Lenka Ciesarová. Všetky fotky nájdte tu.