... muži | III.liga - 12.kolo | 20.10.2018 (sobota)| 11:00 | Trenčianske Teplice - Beluša... starší a mladší dorast | III.liga U19 a U17 - 12.kolo | 20.10.2018 (sobota)| 10:00 (SD) a 12:30 (MD) | Horné Saliby - Beluša ... žiaci | IV.liga - 10.kolo | 21.10.2018 (nedeľa)| 9:15 | Košeca - Beluša... ženy | II.liga sk.B - 8.kolo | 20.10.2018 (sobota)| 14:00 | Topoľčany - Beluša ...
Pohárová dráma v prospech Zlatých Moraviec

Beluša siahala na veľké prekvapenie v Slovnaft Cupe, ale nakoniec sa s touto súťažou po heroickom výkone lúči.

TJ Kovo Beluša 2-4 FC ViOn Zlaté Moravce
  (1-1)
29. Matej Gorelka (pen.)   39. Damián Bariš
75. Peter Mišutka   59. Matej Gorelka (vl.)
    78. Mateus De Oliveira Silva
    83. Peter Orávik
Karty
  červené 34. Martin Dobrotka

Ciesar – P. Gažo, Schiszler, Gorelka, J. Martinka, P. Gajdošík (79. Šebík), Novisedlák, Ďuriš (80. Remšík), Mikuška (72. Rosina), Hrenák, P. Mišutka

Novota – Horník, Záhumenský, Ewerton, Gešnábel (71. Urgela), Ujlaky (46. Nikolič), Dobrotka, Bariš, Karlík, Sládek (46. Orávik), Mateus

Rozhodcovia: Jurenka, Žákech, Jankovič
Delegát: Sluk

Prvú veľkú šancu zápasu mal Sládek, ale Ciesar jeho zakončenie z päťky skvele zneškodnil. Na druhej strane na Gajdošíkov center Ďuriš nedosiahol a Gorelkova hlavička po rohu nemala gólové parametre. V 25.minúte sa po peknej kombinácii hostí dostal do gólovej pozície Gešnábel, ale Ciesar skvelým zákrokom držal bezgólový stav. Mišutkovi v úniku kľučka na Záhumenského ešte nevyšla, ale o pár minút neskôr oklamal Dobrotku, ktorý ho v pokutovom území zastavil nedovolene a nasledovala 11-ka. Loptu si na biely bod postavil Gorelka a rutinérsky - "panenkovsky" prekonal Novotu 1-0. V 34.minúte dokonca ViOn išiel do početného oslabenia, keď Dobrotka na hranici 16-ky nedovolene zastavil unikajúceho Mišutku. Gorelka z priameho kopu hosťujúci múr neprestrelil. V 39.minúte sa lopta dostala k Barišovi, ktorý krásnou strelou z diaľky uzavrel na polčasových 1-1.
Beluša do druhého dejstva nevstúpila len s vyčkávacou taktikou, naopak vytvárala si sľubné príležitosti. Hrenákova bomba z diaľky nemierila medzi tri žrde a Mišutku v gólovke vychytal skvelým zákrokom Novota. Kuriózny gól prišiel v 59.minúte, keď Gorelka dával hlavičkou brankárovi malú domov, ale Ciesarovi lopta prešla pomedzi nohy až do brány a Zlaté Moravce sa dostali do vedenia 1-2. O pár minút neskôr mohol vyrovnať Mišutka, ale jeho zakončenie šlo tesne vedľa pravej žrde. V 75.minúte sa domácim hráčom podarilo vyrovnať, keď sa po rohovom kope presadil osamotený Mišutka 2-2. Domáci sa z vedenia dlho neradovali, Novisedlák v útoku prišiel o loptu a z následného brejku sa Meteusovi De Oliveirovi podarilo strhnúť vedne na stranu ViOnu 2-3. V 83.minúte sa do listiny strelcov zapísal ešte Orávik, a tak sa muži lúčia so slovenským pohárom po skvelom výkone s ligovým ViOnom prehrou 2-4. (Diváci: 1100)