... MUŽI | 1.kolo | 09.08.2020 (nedeľa) - 17:00 | Beluša - Imeľ... DORAST | 1.kolo | 08.08.2020 (sobota) - 14:30 | Lednické Rovne - Beluša...
Novinky z kabíny dorastencov

Od jarnej časti sezóny dorast povedie nový realizačný tím.

Počas zimnej prestávky došlo k zmene na poste hlavného trénera dorastu. Vedenie klubu k 1.3.2020 ukončilo spoluprácu s Vladimírom Kaveckým. Za jeho dlhoročnú prácu a skvelé výsledky v našom klube mu aj touto cestou ešte raz ďakujeme. Novým trénerom sa stal bývalý hráč mužov Beluše – Peter Vavrík. Realizačný tím sa rozšíril aj o ďalšie mená. Asistentom trénera sa stal Tomáš Kačenka a trénerom brankárov Patrik Kresáň. V sezóne 2018/19 spoločne viedli žiakov Beluše v majstrovskej sezóne IV. ligy. Na pozícii vedúceho mužstva naďalej ostáva Dominik Martinka.

„Našim cieľom v jarnej časti je predovšetkým stabilizovať mužstvo, pretože sme zaznamenali viaceré pohyby v kádri. Určite, chceme zlepšiť svoj herný prejav a posunúť sa v tabuľke na vyššie priečky,“ povedal nový kormidelník dorastencov – Peter Vavrík. „Aj touto cestou by som chcel osloviť všetkých chalanov, ktorí by mali záujem pridať sa k družstvu. Dvere sú tu pre každého otvorené. Stačí prísť na tréning alebo sa skontaktovať s hocikým z realizačného tímu,“ dodal Vavrík.

Asistentom trénera bude Tomáš Kačenka: „Chceme vytvoriť súdržné mužstvo, ktoré bude jednotné po hernej aj morálnej stránke. Spravíme všetko preto, aby sme s chalanov dostali to najlepšie.“ Napriek súčasnej nelichotivej 14.pozícii vstupuje do jarnej časti optimisticky. „Nemôžeme očakávať, že budeme hrať o vrchné priečky. Zbrane však rozhodne neskladáme a budeme sa snažiť vytvoriť tím, ktorý bude plný chuti za víťazstvami,“ dodal Kačenka.

Vedeniu dorastu sa rozrástlo aj o trénera brankárov. „Verím, že pre mužstvo dorastencov budem prínosom. Našim cieľom je vytvoriť pre chalanov kvalitný tréningový proces, ktorý sa odzrkadlí aj na samotných výkonoch a výsledkoch v zápasoch,“ priblížil Patrik Kresáň, ktorý ako hráč prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami práve v Beluši.

„Zmeny, ktoré sa cez zimu udiali vnímam pozitívne, aj keď ma mrzí, že niektoré chalani odišli,“ povedal najlepší belušský strelec jesennej časti - Peter Štefún. „Našou povinnosťou je štvrtú ligu v Beluši udržať. Verím, že sa nám to podarí aj za podpory našich priaznivcov, ktorých by som aj touto cestou chcel pozvať na naše domáce zápasy,“ uzavrel Štefún.

Cez zimu sa v kabíne udialo niekoľko zmien. „Z osobných dôvodov sa rozhodli ukončiť pôsobenie v doraste David Aidi Shini-Mehrabzadeh a Branislav Chleban. Naopak do mužstva prišiel na hosťovanie z Púchova - Adrián Belobrad a z Valaskej Belej – Patrik Kňažek. Očakávame ešte príchod Tomáša Vyhničku na hosťovanie z Púchova,“ informoval vedúci mužstva Dominik Martinka.

Dorastenci trénujú tri krát do týždňa na umelej tráve v Beluši. Prvý jarný zápas proti Siladiciam bol pre nespôsobilý terén odložený. O náhradnom termíne Vás budeme informovať. Vzhľadom na fakt, že Ústredný krízový štáb SR vydal v pondelok nariadenie okamžitého zákazu usporiadania všetkých športových podujatí v krajine na dva týždne, je najbližší zápasový program dorastencov nateraz otázny. O všetkom Vás budeme včas informovať. Sledujte náš web www.fkbelusa.sk

Miňo Hrubo, 09.03.2020

Tabuľka