... žiaci | IV.liga juh U15 - 22.kolo | 21.06.2019 (nedeľa)| 10:30 | Lednica - Beluša ... žiaci | O majstra oblasti starších žiakov U15 | 20.06.2019 (štvrtok)| 17:00 | Plevník - Beluša ...
Muži zvíťazili v Nitre rozdielom triedy

Beluša sa teší z presvedčivého víťazstva v pomere 4-1.

63. Kristián Pajer

Búš - Toma (76. Vaško), Zgrablič, Tancík, Dubeň, Fabiš (C), Pajer, Danek, Sokovič (46. Remeň), Fábry (46. Franka)

Vangel - Bielik, Schiszler, Jánošík, Janček, Hrenák (C), Cisár (83. Čačko), Ďuriš (78. Gašpar), Levai (71. Meliš), Mišutka (85. Oravec), Gorelka (83. Bičan)

Rozhodcovia: Valent, Hagara, Hodoško
Delegát: Podhradský

Po opatrnej úvodnej desaťminútovke Beluša na ihrisku dominovala. V 14.minúte mohol otvoriť skóre Gorelka, ale jeho prudká strela skončila len na brvne domácej brány. O desať minút neskôr sa už skóre menilo. Bielikov center našiel presne Gorelku, ktorý hlavičkou poslal hostí do vedenia 0-1. Po faule na unikajúceho Mišutku mala Beluša možnosť navýšiť skóre z pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil Gorelka a prízemnou strelou k tyčke zvýšil na 0-2. Domáci mohli inkasovať aj ďalšie góly, ale Ďuriš, Gorelka a Mišutka svoje príležitosti na gól nepretavili. V 41.minúte sa opäť menil stav zápasu, keď po Cisárovej šanci prekonal golmana Hrenák 0-3. Krátko po góle mohol zavŕšiť hetrik Gorelka, ale jeho hlavička skončila len na tyčke. Muži korunovali skvelé prvé dejstvo gólom zo 45.minúty., do listiny strelcov sa zapísal Cisár 0-4.
Krátko po zmene strán mohol potrestať domácu hrúbku Levai s Cisárom, ale brankár Búš tentokrát neinkasoval. Po Jančekovej kolmici sa dostal do úniku Mišutka, ktorému sa síce podarilo prekonať domáceho brankára, ale gól z toho nebol, keďže Nitre pomohla v zápase konštrukcia brány aj po tretíkrát. Domáci hráči v druhom dejstve zlepšili svoju hru a vypracovali si aj niekoľko sľubných príležitostí. Veľmi dobrý zápas odchytal aj brankár Vangel, ktorého domáci prekonali až v 90.minúte. Čestný gól na konečných 1-4 zaznamenal Kristián Pajer. Beluša sa teší zo zaslúženého víťazstva a tri kolá pred koncom má prvenstvo v tretej lige vo svojich rukách.