... muži | 12.kolo | 19.10.2019 (sobota)| 14:00 | Nové Zámky - Beluša... dorast | 12.kolo | 19.10.2019 (sobota)| 12:00 | Nedožery/Brezany - Beluša... ženy | 9.kolo | 19.10.2019 (sobota)| 10:00 | Beluša - Oravský Podzámok... žiaci | 6.kolo - dohrávka | 18.10.2019 (piatok)| 16:00 | Horná Poruba - Beluša...
Muži zvíťazili v derby s Považskou Bystricou

Beluša zakončila sériu zápasov na ihriskách súperov víťazstvom.

82. Adam Cisár

Vozár – Vala, Častulin (C), Borovička (64. Gáborík), Twasam, Zavadzan, Gamboš, Boris, Gajdošík, Zuziak, Slávik (87. Baránek)

Vangel – Janček, Jánošík, Gorelka, Bielik, Cisár, Ďuriš (87. Čačko), Holíček, Oravec (73. Bartoš), Mišutka (C), Bičan (62. Hrubo)

Rozhodcovia: Sedlár, Kukan, Vörös
Delegát: Moncman

Muži nastúpili už na štvrtý zápas na pôde súpera v rade. Tréner Kramlík musel urobiť zmeny v zostave. Tá hlavná sa udiala v obrane, kde Gorelka nahradil Schizslera, ktorý mal v sobotu svoj svadobný deň, ku ktorému mu aj touto cestou blahoželáme. V Považskej Bystrici sa hral v úvodnej polhodine futbal bez šancí na oboch stranách. Skóre zápasu sa prvý krát menilo v 37.minúte, keď sa po Cisárovom centri presadil hlavou Ďuriš 0-1. Beluša bola v závere prvého polčasu veľmi aktívna a skórovať mohla aj viackrát. Cisárov pokus zneškodnil skvelý Vozár a svoj tím podržal aj pri následnej hlavičke v podaní Ďuriša. Cisár udržal loptu v hre a následným centrom našiel pred bránou Ďuriša, ten však vo veľkej šanci bránu netrafil.
Po zmene strán mohla Beluša streliť gól na 0-2. V 51.minúte Holíčkov center z priameho kopu našiel v 16-ke Jánošíka, ktorému radosť z gólu prekazil výborným zákrokom Vozár. V 70.minúte poslal Cisár do samostatného nájazdu striedajúceho Hruba, ktorý únik zakončil strelou k bližšej žrdi a Beluša viedla 2-0. Považská Bystrica mohla znížiť po rohovom kope, ale po skvelom zákroku Vangela pridal ešte lepší Gorelka, ktorý vykopával loptu z bránkovej čiary. Domácim sa podarilo skorigovať stav až v nadstavenom čase, po nedorozumení v našej obrane sa presadil Gáborík 1-2. Kontaktný gól už na radosť našich hráčov prišiel neskoro a Beluša sa po veľmi dobrom výkone teší z víťazstva v oblastnom derby.